The WeatherPixie Lilypie
Blog > Komentarze do wpisu
Berry Baby Hat i spółka
Nie mogę niestety się pochwalić niczym wielkim po tak długiej przerwie.
Wszystkiemu winien chroniczny brak czasu i ogarniająca mnie jesienna chandra. A może to coś poważniejszego...

W każdym razie prawie zupełnie ograniczam się teraz do tzw. małych form, które jestem w stanie skończyć w miarę przyzwoitym czasie.
Tak właśnie powstała Berry Baby Hat, a mówiąc bardziej swojsko czapka dla Julki.Wzór jest prosty, łatwy i przyjemny, a do tego darmowy, co oczywiście "tygryski lubią najbardziej". Moja czapa nie jest niestety tak ładna jak ta oryginalna Michele Sabatier, ale Julce i tak się podoba.Do kompletu wydziergałam Baby Scarf  według opisu Disdressed.
Szalik jest przezabawny i da się go zrobić dosłownie w godzinę. Moja wersja jest dwukolorowa, ale moim zdaniem równie ciekawie wyglądają też te jednokolorowe pokazane na Ravery.Całości dopełniają Kathy's Mittens.Komplet wydziergałam na drutach nr 3 (czapka i rękawiczki) oraz 4.5 (szal) z motka bordowej Merino, połowy motka pistacjowego Australa i resztki zielonej włóczki, której nie potrafię zidentyfikować. Merino i Austral kupiłam oczywiście w Interfoxie.

piątek, 27 listopada 2009, hada131

Polecane wpisy

  • Przeprowadzka

    Tak jak mówiłam, czas na zmiany: Z A P R A S Z A M

  • No i przyjdzie mi się przeprowadzić

    bo już fotek wklejać nie mogę :( Taki niemiły prezent w dniu moich urodzin... Buuuuu

  • Joy - w Wersji Mini i Maxi...

    zostały skończone już dawno, ale dopiero w ubiegłą sobotę doczekały się guzików. Muszę przyznać, że sweterki, choć robione bardzo prostym ściegiem, dały mi się

Komentarze
2009/11/28 10:58:25
Fantastyczny komplet, modelka jak widzę zachwycona :)

Pozdrawiam

K.
-
2009/11/28 19:07:35
ślicznie Julka wygląda w tym kompleciku :))
-
noelka79
2009/11/28 20:19:41
Rewelacyjny komplet! Berry Baby Hat znalazłam po polsku u Truscaveczki, ten szalik i rękawiczki świetnie do niej pasują.
-
2009/12/02 22:18:44
Śliczny komplet a Julka już taka duża,że aż trudno uwierzyc:)
-
alkakz
2009/12/13 21:40:50
śliczny komplet na przecudnej dziewczynce.
-
2011/02/23 12:28:35
Witam,
obecnie mam juz dużo wolnego czasu,dlategopostanowiłam zająć się ' dzierganiem".
Biegam i szperam po necie w poszukiwaniu łatwych wzorów do "podrobienia"
Trafilam właśnie na śliczny komplecik -czapkai szaliczek"dla Julci". Piękny, piekny i jeszcze raz piękny. Postanowilam zrobićgo dla swej 4- leniej wnusi. Czapeczkę już zrobiłam i zaczełam szaliczek i tu zaczęły się schody. Zaczynałam kilka razy i nie mogę uzyskać efektu podobnego do tego na zdjęciu. Zawstydzona (ale ten nie błądzi kto pyta)zwracam się o pomoc . Niestety nie jestem anglojęzyczna, więc oryginalny opis jest dla mnie "czrną magią". A wyczytałam, iż Pani takowy wydziergała. Czy jest możliwe otrzymania jakichkolwiek wskazówek nie mówię już o całkowitym opisie.
Będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam Krystyna- krya_waw@wp.pl